top of page
IMG-20211021-WA0015_edited_edited.jpg

"את אשר יבוא בשעה הבאה, ביום הבא

אינני יכול לשנות בפחדיי

אני מצפה לכך בשלוות נפש פנימית

בשקט ים רוגע של פנימיותי

פחד וחרדה משתקים את התפתחותנו

בגלי הפחד והחרדה אנו דוחקים מנפשנו

את זה אשר רוצה לבוא אליה מן העתיד"

(מתוך "תפילת ההתמסרות", מאת רודולף שטיינר)

אודות
תמונה שלי לאינטרנט 2021.jpg

קצת עליי

שמי הגר דרור מליניאק ואני פסיכולוגית קלינית מומחית, מוסמכת בפסיכותרפיה אנתרופוסופית.

אני בעלת ניסיון רב בטיפול פרטני וזוגי ובהדרכת הורים.

מדריכה מטפלים בהדרכה אישית וקבוצתית.

אני מטפלת באנשים הנמצאים בתקופות צומת ו/ או משבר בחייהם, או סובלים מתסמיני דיכאון, חרדה וקושי ביחסים, תחושות ריקנות וחוסר כיוון.

עובדת גם עם אנשים המתקשים ליצור קשר זוגי יציב, בקשיים בזוגיות ובקשיי הורות וכן במשברים לאחר לידה, ובהכנה לפרישה, משברים לאחר פרישה, מצבי מחלה, אבדן ותהליכי אבל.

מסייעת למבקשים להיגמל משימוש בסמים קלים.

בנוסף עובדת עם אנשים המעוניינים להעשיר ולהעמיק התפתחות רוחנית-נפשית והבנה של עצמם.

מטפלת בהורים ובני משפחה אחרים של נפגעי נפש ובעוזבי כתות.

פסיכותרפיה אנתרופוסופית

פסיכותרפיה אנתרופוסופית

פסיכותרפיה ברוח האנתרופוסופיה מאפשרת לסייע למטופל במצבי משבר או מצבים בהם הוא עומד "על פרשת דרכים" – כאשר עליו לבחור כיוון חדש בחייו.

היא מאפשרת למטופלת לראות את חייה מנקודת מבט חדשה, רחבה יותר, להבין אירועים ותהליכים שעד כה נראו לא מובנים, מאיימים או נתפסו כ"מכות גורל". כאשר אנו מסוגלים למצוא פשר ומשמעות לחיינו וליחסים שאנו מקיימים עם העולם – אנו גם מסוגלים להבין אותם ולחוות אותם כמספקים יותר.

חווית חוסר משמעות מביאה עמה תחושות מרמור, תסכול וריקנות ולעתים אף דיכאון. בעזרת התהליך הטיפולי מתאפשרת הבנה עמוקה של הביוגרפיה האישית –מדוע סוג יחסים מסוים שב וחוזר בחיינו, מדוע עלינו להתמודד שוב ושוב עם קשיים מסוג מסוים? התהליך הטיפולי מאפשר, בנוסף להבנה, גם לאמץ דפוסי התמודדות בריאים ומפותחים יותר.גישה זו רואה את האדם כישות של גוף, נפש ורוח, ומטפלת בקשר בין שלושתם במטרה להביא ליחסים תקינים ומאוזנים ביניהם. בנוסף לטיפול פרטני, ניתן ליישם סוג טיפול זה גם ביחסים זוגיים, ועל ידי כך להניע יחסים "תקועים" ומאכזבים

 

מתוך האמונה שלי בכלים ובראייה המיוחדים של הפסיכותרפיה האנתרופוסופית הקמתי את "לבונה" - בית ספר לפסיכותרפיה אנתרופוסופית. יחד עם מיטב המורים בתחום אנו מכשירים מטפלים ואנשי מקצוע ומאפשרים להם ללמוד וליישם כלים של השיטה. לאתר לבונה בו מתפרסמים מאמרים ומידע נוסף - www.levona.info

אמנות הטיפול הנפשי

אמנות הטיפול הנפשי

מהו טיפול נפשי? האם אפשר לגשר ולחבר בין הפסיכולוגיה הרגילה, המתמקדת בטיפול בהפרעות נפשיות, לבין הפסיכותרפיה האנתרופוסופית – גישה טיפולית המופנית אל ישות האדם השלמה והמתפתחת תמיד?

כל היבט בטיפול הנפשי ניזון באופן ישיר או עקיף מתמונת האדם של המטפל, בין אם היא מודעת ובין אם אינה מודעת, ולכל מטפל תמונת אדם כלשהי. תמונת אדם זו ארוגה בתוך התהליך הטיפולי ומתווה אותו.

בספר "אמנות הטיפול הנפשי" אני מגשרת בין תמונת האדם הנמצאת בבסיסה של הפסיכולוגיה הרגילה, לבין תמונת האדם על פי האנתרופוסופיה ("מדע הרוח"), פרי עבודתו של ד"ר רודולף שטיינר.

רודולף שטיינר, הוגה דעות ופילוסוף אוסטרי, הניח יסודות לפסיכולוגיה אחרת, הרואה באדם ישות של גוף, נפש ורוח והמכירה באפשרות של התפתחות נפשית ורוחנית לאורך החיים.

הספר אמנות הטיפול הנפשי מציג גישה טיפולית חדשה המקבלת את השראתה הן מהידע הפסיכולוגי-פסיכיאטרי והן מתמונת האדם המדע-רוחית על פי מדע הרוח.

בחלקו הראשון עוסק הספר בביסוס תמונת האדם על פי האנתרופוסופיה, דרך שרטוט שלבי ההתפתחות הביוגרפיים.

חלקו השני עוסק במפגש הטיפולי עצמו – תהליך ההערכה ומדדי בריאות נפשית; השיחה הטיפולית והעבודה הרגשית בטיפול; מוטיב התפתחות המטופל בתהליך הטיפול.

חלקו השלישי של הספר דן בהפרעות נפשיות: הפרעה פוסט טראומטית, הפרעת אישיות גבולית, דיכאן, חרדה ותחושת חוסר משמעות.

מוזמנים לקבל הצצה לספר בפרק מתוכו באדיבות ההוצאה לאור:

"דיכאון, חרדה ותחושת חוסר משמעות".

לרכישת הספר מוזמנים ליצור קשר.

ניתן להשיג גם בחנויות: סטימצקי, צומת ספרים, ספרי מיקרוקוסמוס (ירושלים), עומר (ת"א), קרון הספרים (טבעון) ובמסעדת הרדוף.​​

אמנות הטיפול הנפשי.png
צרי קשר
bottom of page