מור סלע, מרפאה בעיסוק, משתתפת בתכנית ההכשרה למטפלים

"הגעתי לתוכנית כי רציתי להרחיב את "ארגז הכלים" הטיפולי שלי ואני מסיימת את השנתיים הראשונות עם ההבנה ש"ארגז כלים" הינה מילה מצמצמת כל כך לעומת הטוב הקיים במסע הלמידה: אני מרגישה בעיקר התרחבות של נשמה, רגש ותודעה. מרגישה ברת מזל על היותי חלק מתהליך ומודה לצוות המורים על התחושה שהם מעבירים לכל אחד מאיתנו: שכולנו חלק מהתהליך החשוב הזה. מתרגשת כל פעם מחדש - מעצם המפגש של מטפלים מרחבי הארץ היוצאים יחד למסע של התפתחות אישית, העמקה ולמידה משותפת. בעזרת המורים אנו מייצרים תהליך למידה רחב, מעמיק, מתפתל ובנוי מרבדי רבדים של התבוננות טיפולית מכבדת אדם וסטודנט.

אני מודה למורים על העומק הטיפולי, על בחירת הנושאים, ובעיקר על הדוגמאות הכל כך משמעותיות מהשטח. תודה על היכולת להאמין בנו כמטפלים, כל אחד והמקום ממנו הוא בא, ועל היכולת להנהיגנו לדרך של התבוננות על רבדים חדשים, העמקה, פתיחות גדולה, עם הרבה תהייה ובדיקה עצמית כל פעם מחדש.

תודה במיוחד על הרצאות יצירתיות שכמו ביד אומן הופכות נושאים ששמענו, או נושאים חדשים ליצירתיים יותר, רחבים יותר, קונספטואלים: כמו אומנות אקספרסיוניסטית שיחד עם היותה רחבה וצבעונית ומעיפה אותנו למחוזות רחוקים, הרי בסופו של דבר צובעת את חיינו ההתפתחותיים והמקצועיים בגוונים של העשרה והתמקדות - המאפשרים לכולנו לצמוח ולהעמיק יותר בדרכנו האישית והמקצועית.

ולבסוף- רוצה להודות לחברי ולחברותי לקבוצה: על תחושת "בית" כל פעם מחדש, על הפיכתנו לקבוצה משמעותית, על הדים של שיחות ותרגילים שממשיכים ללוות אותי בין המפגשים."

התנסות בציור במסגרת התכנית להכשרת מטפלים

נועה פרץ, עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית, משתתפת בתכנית ההכשרה למטפלים

"ללימודים אלו הגעתי במקרה דרך מודעה. ילדי היו בגני ולדורף וקראתי ספרות על חינוך אנתרופוסופי. לימודי פסיכותרפיה אנתרופוסופית לאנשי מקצוע נראו מדוייקים עבורי. פגשתי את הגר חדורת שליחות ליצור פה בארץ מסלול המלמד ענף זה באנתרופוסופיה.

נפתח בפני עולם שלם. בתוכנית מרצים מצויינים, מוותיקי התחום בארץ, מחוייבים לדרך. הלימודים נותנים תמונה רחבה ומעמיקה מאוד על הקשר גוף, נפש, רוח; על ביוגרפיה, קארמה ועוד. על נתבך זה נעשו ההקשרים לעולם הטיפול דרך התנסויות ותיאורי מקרה. לכך נוספו גם התנסויות מעצימות באוריתמיה, אומנויות והתבוננות מפעימה בטבע שסביבנו, כל זאת מהספקטרום האנתרופוסופי. 

ידע מעשיר זה השפיע על נקודת המבט שלי על העולם ככלל וחדר גם לעבודתי ומפגשי עם מטופלים בפרט, ידע הנותן פרספקטיבה שלמה יותר על האדם והקשריו עם הסובבים אותו ועם אירועי חייו.

אני מרגישה שותפה לדרך ולמהלך משמעותי פה בארץ. מהלך דרכו נקודת המבט שהאנתרופוסופיה מגלה תוכל למצוא את שעריה לא רק לנפגשים עמה דרך ילדיהם אלא אל כל מי שמגיע לטיפול.

וכשעושים דרך שהיא נכונה מצטרפים אליה אנשים נפלאים וכזאת היא קבוצת הלימוד שנוצרה. הדרך, כמו שהיא תמיד לאנשי טיפול, הינה מסלול אין סופי של למידה.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now